Rada Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ przyjęła dwie sekcje rolne

W warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej NSZZ „S” 7 grudnia br. odbyło się posiedzenie Rady Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „S”. Zapadły na nim ważne dla Sekretariatu decyzje o przyłączeniu do Sekretariatu dwóch Sekcji – Krajowej Sekcji Ośrodków Doradztwa Rolniczego i Krajowej Sekcji Rolnictwa.

Zbigniew Sikorski, przewodniczący Rady Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność” przekazał, że Sekcje, które przystąpiły do naszej struktury, przedstawią jak najszybciej najpilniejsze sprawy, którymi należałoby się zająć. Rozważano też ewentualną zmianę nazwy Sekretariatu.

W spotkaniu uczestniczyli przewodniczący obu dołączających Sekcji, którzy podkreślali, że mają z branżą spożywczą wiele wspólnego i liczą na owocną współpracę.

Rada Sekretariatu podjęła też uchwałę o zwołaniu nadzwyczajnego Kongresu naszego Sekretariatu, aby dostosować liczbę członków Rady Sekretariatu do obowiązujących przepisów. Na Kongresie wyborczym w czerwcu br. podjęto uchwałę, że Rada Sekretariatu liczy 16 osób wraz z przewodniczącym.

– Ze Statutu i ordynacji wyborczej wynika, że przewodniczący Krajowej Sekcji wchodzi automatycznie do Rady Sekretariatu, więc musimy zmienić uchwałę – dodaje Zbigniew Sikorski.

Pod koniec spotkania przełamano się opłatkiem i złożono sobie życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Przypomnijmy, że 27 listopada br. odbyły się wybory przewodniczącego i członków KZ i ZKR OZ NSZZ „Solidarność” w Miralex sp. z o.o. w Słupsku, którzy zdecydowali o przystąpieniu do Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych NSZZ „S”.
– Znam waszą sytuację, wasze problemy. Solidarnie będziemy je rozwiązywać, krok po kroku – mówił tego dnia Zbigniew Sikorski, reprezentujący Radę Sekretariatu.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej