– Unia poradzi sobie bez tych środków – mówi Krzysztof Dośla o zawieszeniu opłat za emisję CO2

– W sytuacji kiedy środki finansowe w każdym państwie są potrzebne na walkę z koronawirusem, uwolnienie tych środków na niedługi czas byłoby na pewno istotnym wsparciem dla gospodarek – mówił Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność w Radiu Gdańsk.

Przewodniczący wyjaśniał dlaczego Solidarność złożyła do Komisji Europejskiej wniosek w sprawie zawieszenia pobierania opłat za emisję CO2 w związku z pandemią koronawirusa. Podczas wywiadu poruszono także kwestię tarczy antykryzysowej. Niektóre z proponowanych przez rząd rozwiązań Solidarność popiera, ale zgłasza także własne postulaty.

– Jest cały szereg uwag, bo szczegóły budzą wiele pytań. Chcielibyśmy jednak, żeby już na etapie konstruowania przepisów uwzględnić postulaty różnych środowisk. Tak, żeby ta pomoc była realna i rzeczywiście służyła utrzymaniu miejsc pracy, wsparciu przedsiębiorców i wszystkich, którzy ze względu na pandemie otrzymują niższe zarobki albo nie mogą wykonywać swojej pracy w ogóle – powiedział Krzysztof Dośla.

Więcej na stronie Radia Gdańsk: https://radiogdansk.pl/audycje-rg/gosc-dnia-radia-gdansk/item/108091-solidarnosc-apeluje-o-zawieszenie-oplat-za-emisje-co2-to-istotne-wsparcie-unia-poradzi-sobie-bez-tych-srodkow


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej