O kulturze bezpieczeństwa w Radiu Gdańsk

Kultura bezpieczeństwa w miejscu pracy to temat kolejnej audycji w radiu Gdańsk zrealizowanej w ramach projekty „Godna praca to bezpieczna praca”.

Bezpieczeństwo i higiena pracy w przedsiębiorstwie kojarzy się nam najczęściej z obowiązkowymi szkoleniami i grubymi segregatorami z instrukcjami BHP. Jednak czy w danej firmie jest bezpiecznie czy nie w dużej mierze zależy od tego czy charakteryzuje się ona wysoką czy niską kulturą bezpieczeństwa. Na kulturę bezpieczeństwa w organizacji składają się zachowania i postawy pojedynczych pracowników, jak również zbiorowe poglądy i przeświadczenia. Na kulturę bezpieczeństwa, którą buduje się latami, silny wpływ ma kadra zarządzająca. O wysokiej kulturze bezpieczeństwa mówimy, gdy działania z zakresu BHP prowadzone przez firmę przewyższają wymagania zawarte w normach i przepisach prawa,  szkolenia i wydarzenia promujące kwestie BHP odbywają się systematycznie, prowadzi się również działania mające na celu motywowanie pracowników w zakresie dbania o bezpieczeństwo pracy.

Czytaj więcej na stronie projektu Godna praca to bezpieczna praca 2 edycja…>>

Region Gdański NSZZ „Solidarność”
Region Gdański NSZZ „Solidarność”

Projekt otrzymał dofinansowanie z Norwegii poprzez Fundusze Norweskie 2014-2021, w ramach programu „Dialog społeczny – godna praca”.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej