Jubileusz 30-lecia komisji emerytów w Kościerzynie

Solidarność to jedność serc, umysłów i rąk – zjednoczonych i zakorzenionych w ideałach,
które zdolne są przemieniać świat
bł. ks. Jerzy Popiełuszko

12 kwietnia 2024 r. Komisja Terenowa Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” w Kościerzynie obchodziła 30-lecie swojej działalności. Obchody jubileuszu poprzedziła msza święta pod przewodnictwem ks. prałata Mariana Szczepińskiego w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Kościerzynie.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta, przewodnicząca Sekcji Regionalnej Emerytów i Rencistów „S” Wanda Lemanowicz i przedstawiciel Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” Aleksander Kozicki – sekretarz Zarządu Regionu.
Po mszy świętej odbyła się uroczysta agapa w restauracji Leśny Dworek w miejscowości Korne.
Przewodniczący Adam Etmański wręczył książki i dyplomy długoletnim członkom komisji, a pozostałym jej członkom dyplomy za ich wkład w lokalną i związkową działalność.
Podziękowania otrzymali również sponsorzy za wkład i wsparcie niezbędne do organizacji jubileuszu, a specjalne podziękowanie wręczono Józefowi Rymszy za 25 lat kierowania Radą Oddziału ZRG NSZZ „Solidarność” w Koscierzynie.
(ae)

Adam Etmański, przewodniczący KTEiR NSZZ „Solidarność” w Kościerzynie
– Do NSZZ „Solidarność” należałem najpierw w Spółdzielni Inwalidów „Kaszub”, od 1994 roku jestem członkiem Komisji Terenowej Emerytów i Rencistów w Kościerzynie, a od 2018 roku jej przewodniczącym. Do naszej organizacji należą byli pracownicy takich firm, jak m.in. PKP, Łubiana czy Spółdzielnia Mleczarska w Kościerzynie. Wspólnie organizujemy różnego rodzaju wycieczki, pielgrzymki, ale także wyjazdy na związkowe manifestacje. Działamy również w ramach zespołu charytatywnego.