Nowy skład Krajówki naszego Związku

19 i 20 października br. w Spale obradowali reprezentanci Związku na sprawozdawczo-wyborczym XXXI Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „Solidarność”. Delegaci „S” z całego kraju wybrali nowe władze związku.

W składzie KK NSZZ „S” są związkowi liderzy z naszego Regionu: Krzysztof Dośla, przewodniczący ZRG, Andrzej Kościk, przewodniczący Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ „Solidarność, Mirosław Piórek, lider NSZZ „S” w Gdańskiej Stoczni „Remontowa” i szef Krajowej Sekcji Przemysłu Okrętowego NSZZ „Solidarność” oraz Zbigniew Sikorski, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność”. Wśród nowowybranych członków KK NSZZ „S” są: Iwona Puchalska, przewodnicząca KM NSZZ „S” POiW w Gdańsku, Marek Dzięcielski z „Solidarności” Poczty Polskiej SA i Marek Mrozkowiak, przewodniczący KZ NSZZ „S” w PGE Energia Ciepła S.A. i Krajowej Sekcji Elektrowni i Elektrociepłowni NSZZ „Solidarność”.

Solidarna reprezentacja Regionu Gdańskiego

W składzie Komisji Rewizyjnej zasiadać będzie nadal Edward Fortuna, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, który zaprezentował się delegatom z właściwą sobie energią i poczuciem humoru – „życzę uśmiechu fortuny, niechaj fortuna nam sprzyja!” i uzyskał niemal 100 proc. poparcia delegatów.

W głosowaniu nad członkami Krajówki uczestniczyło 232 spośród 248 delegatów.

W składzie nowej Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” są: Grzegorz Adamczyk, Andrzej Bal, Marek Balkowski, Andrzej Biegun, Marek Boiński, Artur Braszkiewicz, Włodzimierz Broda, Roman Brudziński, Krzysztof Domagała, Adam Dopierała, Waldemar Dubiński, Marek Dzięcielski (221 głosów), Łukasz Fica, Eugeniusz Formejster, Andrzej Gębara, Anna Grudzińska, Henryk Grymel, Bogusław Hutek, Wojciech Ilnicki, Leszek Jankowski, Jerzy Jaworski, Artur Jopek, Bogusław Jurgielewicz, Krzysztof Kacprzak, Andrzej Karol, Maciej Kłosiński, Mariusz Kolasiński, Andrzej Kołodziejski, Andrzej Kościk (221 głosów, wywodzący się z naszego Regionu przewodniczący Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ „Solidarność„), Krzysztof Kotowicz, Wojciech Krasuski, Krzysztof Krzyżaniak, Andrzej Kuchta, Piotr Majchrzak, Małgorzata Małkowska, Dariusz Mądraszewski, Maciej Mechliński, Barbara Miszczuk, Marek Mrozkowiak (219 głosów), Mirosław Nowak, Piotr Nowak, Piotr Olbryś, Antoni Pasieczny, Mirosław Piórek (219 głosów, lider NSZZ „S” w Gdańskiej Stoczni „Remontowa” i szef Krajowej Sekcji Przemysłu Okrętowego NSZZ „Solidarność”), Daniel Pokuta, Iwona Puchalska (217 głosów), Radosław Pyszczek, Waldemar Sopata, Michał Staniszewski, Wiesława Stec, Sławomir Szablewski, Bogusław Szarek, Paweł Szpunar, Piotr Ścieśko, Jarosław Walczak, Tomasz Wójcik.

W wyniku wyborów w skład Komisji Krajowej NSZZ „S” weszło łącznie 56 osób wybranych przez KZD. W Komisji Krajowej zasiadają też przewodniczący Regionów – w tym Krzysztof Dośla, przewodniczący ZRG oraz Sekretariatów Branżowych NSZZ „Solidarność”, m.in. Zbigniew Sikorski, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność”.

(Rozmowy z nowymi członkami Krajówki z naszego Regionu opublikujemy niebawem).