20 czerwca br. inauguracyjne posiedzenie ZRG NSZZ „Solidarność”. Nowe otwarcie kadencji 2023-2028 w obiektywie (fotogaleria)

Nowy ZRG NSZZ „Solidarność” tworzą: jego przewodniczący, nowo wybrani na WZD 14 czerwca br. działacze Związku, przewodniczący rad sekcji regionalnych, liczących ponad 700 członków Związku oraz Sekcji Emerytów i Rencistów. Reprezentują oni rzeszę ponad 30 tys. związkowców należących do „Solidarności” w Regionie Gdańskim.

– Inauguracyjne posiedzenie Zarządu brzmi to obiecująco, ale przed nami ogrom pracy. Będziemy podejmowali trudne decyzje i – mam nadzieję – też takie, z których będziemy się cieszyli. Wielu z nas zasiada we władzach regionu po raz pierwszy – mówił Krzysztof Dośla, zachęcając członków ZRG do przedstawienia się raz jeszcze już w nowej, powyborczej roli.

21 członków ZRG NSZZ „S” z 55-osobowego ZRG zasiada w Zarządzie po raz pierwszy.

Prezydium ZRG NSZZ „S”, wybrane we wtorek 20 czerwca br., tworzy pięciu związkowych liderów. Są to: przewodniczący ZRG Krzysztof Dośla, liderka oświatowej „S” Bożena Brauer, Stefan Gawroński, skarbnik ZRG, Aleksander Kozicki, kierownik biura Związku w Gdyni, nowy sekretarz ZRG, który przejmuje fotel po zasłużonym działaczu Bogdanie Olszewskim, który tworzył NSZZ „S” na UG w 1980 r.) i Roman Kuzimski, lider stoczniowej „S” z Gdyni i dotychczasowy wiceprzewodniczący ZRG.

– Następuje w Związku zmiana pokoleniowa. Jej przejawem jest fakt, że z funkcji sekretarza ZRG odchodzi Bogdan Olszewski, człowiek, który tworzył „Solidarność”, od 43 lat niejako stanowił o jego działaniach w różnych politycznych odsłonach. Przychodzi nowy człowiek, który przyszedł do związku po 1989 roku. Cóż, przede mną praca organizacyjna, pomocowa, w relacjach do biura Zarządu, Regionu, jak i komórek organizacyjnych związkowych. Kluczowa będzie rzetelność, więc mam nadzieję, że nie zawiodę zaufania jakie pokładają we mnie koleżanki i koledzy – mówił nam Aleksander Kozicki, tuż po wyborze do Prezydium.

Obrady obserwowała m.in. Anna Kocik, działaczka oświatowej „S”, w nowej roli – przewodniczącej Regionalnej Komisji Rewizyjnej. Kolejny termin obrad ZRG to poniedziałek 3 lipca br.

Poniżej galeria zdjęć z pierwszego posiedzenia nowego ZRG NSZZ „S”.

(Fot. Artur S. Górski)