Krzysztof Dośla wybrany przewodniczącym w nowej kadencji

Obecny przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „S” był jedynym kandydatem na przewodniczącego w nowej kadencji. Zgłosił go Andrzej Kościk, przewodniczący Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków.

Inne informacje na temat WZD:

  • Relacja z pierwszej części WZD oraz galeria zdjęć znajduje się TUTAJ…>>
  • Relacja z mszy świętej, która poprzedziła zjazd, znajduje się TUTAJ…>>
  • Zapowiedź WZD i najważniejsze informacje opublikowaliśmy TUTAJ…>>

Po zgłoszeniu kandydata padł wniosek formalny o zamknięcie listy. Nie było tu żadnego głosu sprzeciwu. W tej sytuacji nastąpiła autoprezentacja jedynego kandydata i celów oraz zadań, jakie uważa za ważne.

– Problemy z jakimi obecnie się borykamy, to jedno z pierwszych wyzwań na początek nowej kadencji. Mamy na myśli poprawę relacji pomiędzy ZRG a komisjami, tak, aby informacje spływały zdecydowanie szybciej i z większej liczby organizacji – powiedział Krzysztof Dośla. – Zdarzało się także, iż, pomimo próśb i namów, nie udało się wyłonić osoby, która podjęłaby się przewodniczenia organizacji. To obszar, do którego musimy przyłożyć więcej wysiłku, aby za jakiś czas powiedzieć, że nie mamy tutaj kłopotu. Temu pewnie będzie także służyć lepsza ochrona prawna działacza związkowego, ale trzeba najpierw pracować i zintensyfikować działania, szczególnie kierowane do mniejszych organizacji.

Kolejnymi istotnymi sprawami, na które wskazał Krzysztof Dośla, były tematy wsparcia organizacji związkowych w zakresie prowadzenia księgowości oraz rozwoju Związku w zakresie liczby członków.

– Będziemy korzystali z pomysłów tych organizacji, w których uzwiązkowienie jest na wysokim poziomie, a takie też mamy. Trzeba więc usiąść i zastanowić się jak skutecznie pomagać poszczególnym organizacjom w zwiększaniu liczby członków – zapowiedział Krzysztof Dośla.

Jak wskazał w swojej wypowiedzi, wiele organizacji podnosi też kwestie składki związkowej i sposobu jej przeliczania, w tym wyjaśnienia od jakich składników się ją odlicza, a od jakich nie. – Składka nie może być dolegliwością – powiedział Krzysztof Dośla.

Głosowanie na przewodniczącego było tajne. 133 osoby zagłosowały za, 3 były przeciw, 1 głos był nieważny.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej