Koncert na pamiątkę pielgrzymki Jana Pawła II. „Decalogue – 10 Prostych Słów!”

26 czerwca 2021 r. na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się Festiwal „Decalogue – 10 Prostych Słów!”. Zaplanowano koncerty Arki Noego, Luxtorpedy, Józefa Skrzeka, i koncert główny – tytułowy „Decalogue”. 

Wydarzenie upamiętnia pielgrzymkę Jana Pawła II do Ojczyzny, która odbyła się 30 lat temu.  Oprócz koncertów cały dzień wypełniony będzie świadectwami oraz fragmentami wystąpień papieskich. W sytuacji, w której wiele osób pyta, co robić, gdzie szukać odpowiedzi na chaos i brak autorytetów – odpowiedzią są słowa św. Jana Pawła II, wypowiedziane w 1991 r. podczas pielgrzymki do Polski.

– Oto Dekalog, oto 10 słów. Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw. Przyszłość narodu, państwa, Europy i świata – mówił do nas Ojciec Święty.

Koncert będzie połączony z elementami kazań i przemówień Jana Pawła II z 1991 roku. Celem wydarzenia jest przypomnienie aktualnego nauczania Ojca Świętego, ukazanie wartości Dekalogu jako fundamentu życia chrześcijańskiego, drogowskazu dla współczesnego świata. W czasach erozji zasad i rozmywania wartości warto wsłuchać się w ponadczasowe słowa św. Jana Pawła II, wypowiedziane w czasie pielgrzymek papieża Polaka do ojczyzny.

PROGRAM FESTIWALU:

ARKA NOEGO (15:00-16:00)

Dziecięcy zespół muzyczny, wykonujący piosenki o tematyce religijnej. W jego skład wchodzą głównie dzieci członków zespołu 2Tm2,3 oraz ich przyjaciele. Działalność grupy sięga 1999 r., kiedy to powstała pierwsza piosenka z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II.  Piosenki Arki Noego szybko wpadają w ucho i cieszą się taką popularnością, że zostały przetłumaczone i nagrane w kilku językach obcych. Zespół wydał 7 płyt.

LUXTORPEDA (18:30-19:00)

Polska grupa wykonująca muzykę rockową. Powstała w 2010 r. z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Muzyk do współpracy zaprosił związanych z zespołem 2Tm2,3.

JÓZEF SKRZEK (19:15-19:55)

Multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor. Współpracował z najwybitniejszymi muzykami z Polski i świata m.in. Czesławem Niemenem. Współtwórca grupy SBB, z którą nagrał kilkanaście płyt, demonstrując światu nową formułę muzyki uniwersalnej, ze słowiańską romantyką oraz buntowniczą dynamiką rocka. Z powodzeniem komponuje muzykę filmową. Jego niebywały dorobek artystyczny został doceniony złotym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

KONCERT GŁÓWNY DECALOGUE (20:00-21:00)

Finałowy występ wszystkich artystów uczestniczących w festiwalu Festiwalu Decalogue – 10 Prostych Słów! Koncert złożony z wystąpień wielu różnorodnych polskich wokalistów, połączony z elementami przemówień Jana Pawła II z 1991 roku.    

Miejsce: plac przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Czas: 26 czerwca 2021 r., godz. 15:00-21:00  

Bilety: Arka Noego – 10 złLuxtorpeda, Józef Skrzek i koncert główny Decalogue – 10 zł
Bezpłatne wejściówki dla dzieci do 4 roku życia (do pobrania w kasach biletowych Muzeum).

Bilety można kupować na miejscu w kasach bądź internetowo na stronie bilety.muzeum1939.pl.

Nad festiwalem „Decalogue – 10 Prostych Słów!” patronat honorowy objął Metropolita Gdański ks. abp Tadeusz Wojda.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej