Zapraszamy na uroczyste zamknięcie wystawy o świętym Janie Pawle II

Zgodnie z zapowiedziami, że wystawa poświęcona świętemu Janowi Pawłowi II eksponowana  przed budynkiem „Solidarności” od marca br. zostanie zamknięta w rocznicę pielgrzymki polskiego papieża, 12 czerwca br. o godzinie 12 odbędzie się uroczystość zakończona złożeniem kwiatów pod pomnikiem Poległych Stoczniowców.

– Ta wystawa jest pokazaniem tego, co Ojciec Święty przez te wszystkie lata zrobił dla Polski, Solidarności i wolnej demokratycznej Europy. Po raz pierwszy była ona pokazywana publiczności w 40. rocznicę I Pielgrzymki Ojca Świętego do Polski. Nie pozwolimy na szarganie dobrego imienia Jana Pawła II. To dla nas, związkowców z „Solidarności” fundament – mówił wówczas Piotr Duda, szef „S”.

Przypomnijmy: ekspozycja zatytułowana jest „Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy” i przypomina wspólną historię „Solidarności” i pontyfikatu papieża Polaka. Ustawiono ją 21 marca br. Niestety, została ona dwukrotnie zniszczona przez pijanych chuliganów. Sprawcy w obydwu przypadkach zostali zatrzymani przez policję.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej