NSZZ „Solidarność” weźmie udział w Pierwszym Marszu Papieskim. Wyjazd z Gdańska 2 kwietnia br.

NSZZ „Solidarność” organizuje wyjazd na Pierwszy Marsz Papieski w Warszawie. O tym wydarzeniu więcej czytaj tutaj…>>

Marsz ulicami Warszawy wyruszy o godzinie 11.30 2 kwietnia 2023 r. spod Krzyża Papieskiego na placu Piłsudskiego i skieruje się do bazyliki św. Jana Chrzciciela, gdzie o godz. 12.30 rozpocznie się msza święta.

Region Gdański NSZZ „Solidarność” organizuje 2 kwietnia 2023 r. o godz. 6.00  wyjazd sprzed siedziby Regionu, Gdańsk, ul. Wały Piastowskie 24. Zapisy na wyjazd członków Związku przyjmują przewodniczący organizacji związkowych, a dla oddziałów i biur – kierownicy. Zbiorcze listy dostarczone muszą być do Romana Kuzimskiego, e-mail: r.kuzimski@solidarnosc.gda.pl  lub Jana Szewczyka, e-mail: j.szewczyk@solidarnosc.gda.pl.

Telefony do kontaktu:

Roman Kuzimski: tel. 515 240 491

Jan Szewczyk: 603 934 165

Bogdan Olszewski, sekretarz ZRG NSZZ „Solidarność”

– Jan Paweł II uczył nas wiary, miłości i szacunku do każdego życia, do siebie nawzajem, do braci ludzkich i tych „braci mniejszych”, do przyrody, do ziemi ojczystej. Uczył nas czym jest wolność i jak trzeba jej bronić. Słuchaliśmy tej nauki uważnie. Byliśmy wtedy razem, bardziej niż kiedykolwiek. Byliśmy wspólnotą. Jego słowa pozwalały nam zobaczyć wyraźniej siebie i drugiego człowieka. Lepiej poznać. Może nawet pokochać. Bardzo go dzisiaj brakuje. Świat nie stał się lepszy – piszą organizatorzy marszu.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej