Związkowcy szlakiem „Orlich Gniazd”

Wyjątkowy w naszym kraju Szlak „Orlich Gniazd” przebyli związkowcy zrzeszeni w Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”. Od 2 do 6 października zwiedzili szlak łączy Kraków z Częstochową, czyli sieć jurajskich zamków i warowni wybudowanych na skałach. To nie lada gradka dla miłośników warowni oraz innych wojskowych obiektów obronnych. Tworzą go m.in. Ojców – ruiny zamku królewskiego na Złotej Górze, Sułoszowa, czyli zamek królewski w Pieskowej Skale, zamki Rabsztyn, Pilica, Ogrodzieniec, Bobolice, Olsztyn, Będzin oraz Zamek Królewski na Wawelu.

Na szlaku wędrówki 48 naszych związkowców znalazła się też Pustynia Błędowska, atrakcja turystyczna oraz poligon, na którym ćwiczy m.in. 6. Brygada Powietrznodesantowa im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego.

Zdjęcia: Paweł Glanert