Noworoczne spotkanie związkowych seniorów

Zdjęcie: Krzysztof Rataj

Jak co roku członkowie Komisji Terenowej Emerytów i Rencistów Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarności” zgromadzili się na spotkaniu opłatkowym. 9 stycznia do sali Akwen w siedzibie gdańskiej „S” przybyło około 50 związkowych seniorów. Spotkanie prowadziła przewodnicząca KTEiR Iwona Pawlaczyk. Wspólną modlitwę poprowadził ksiądz Marek Mierzwa, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jantarze. Gośćmi spotkania byli Roman Zwiercan, wiceprezes Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna oraz wiceprzewodniczący ZRG Roman Kuzimski i skarbnik ZRG Stefan Gawroński. Roman Zwiercan przedstawił zebranym zasady programu prowadzonego przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna, którego celem jest pomoc weteranom i osobom działającym na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego. Pomoc ta polega na możliwości skorzystania z nieodpłatnego wypoczynku w całorocznym ośrodku nad morzem w Jastrzębiej Górze. Osoby zainteresowane programem mogą skontaktować się bezpośrednio z fundacją lub za pośrednictwem przewodniczącej Komisji Terenowej Emerytów i Rencistów Regionu Gdańskiego NSZZ „S”.

Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna zrzesza działające od dziesięcioleci środowiska otaczające troską polskie dziedzictwo historyczne Wybrzeża, aktywnych miłośników tradycji Gdańska, Gdyni i innych miast, autorów publikacji o tematyce regionalnej, organizatorów i uczestników zabronionych wówczas przez władze obchodów rocznic tragicznego Grudnia.