ZUS zaprasza seniorów (i nie tylko) na dyżury telefoniczne

W październiku Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza wszystkich do udziału w wydarzeniach związanych z Dniem Seniora. Z tej okazji będzie można skorzystać ze specjalnych dyżurów telefonicznych. Sprawdź o co możesz się zapytać ekspertów z ZUS.

W tym roku Dzień Seniora odbywa się pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Placówki ZUS przygotowały z tej okazji wiele atrakcji m.in. prelekcje, spotkania informacyjne, panele dyskusyjne, a także dyżury telefoniczne.

Na najbliższe dyżury telefoniczne gdański oddział ZUS zaprasza w poniedziałek 10 października i w czwartek 13 października. Ich tematem będzie kapitał początkowy, a szczególnie ustalenie i dokumentowanie okresów składkowych i nieskładkowych. Podczas kolejnych dyżurów, które odbędą się tydzień później, 17 i 20 października, będzie można zapytać o szczegóły dotyczące świadczeń przedemerytalnych. Natomiast tematem dyżurów w poniedziałek 24 października i w czwartek 27 października będzie waloryzacja świadczeń oraz zasady dorabiania przez emerytów i rencistów.

Eksperci ZUS będą czekać na telefony, za każdym razem, pod numerem 58 307 86 25 w godzinach od 10:00 do 13:00.

Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej