Zarząd Regionu Gdańskiego: Przed wakacjami

Wniosek o przyznanie honorowego tytułu „Zasłużony dla NSZZ „Solidarność” dla Marii Szymańskiej oraz oddelegowanie do prac w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego przedstawicieli Regionu Gdańskiego a także wstępny program tegorocznych obchodów Sierpnia’80 – to główne tematy ostatniego przed wakacjami posiedzenia Zarządu Regionu Gdańskiego.

Lipcowe posiedzenie Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozpoczęło się od przedstawienia sytuacji w zakładach pracy.

Między innymi Karol Guzikiewicz, przewodniczący „Solidarności” Stoczni Gdańskiej przedstawił trudną sytuację panującą w przedsiębiorstwach należących do Grupy Przemysłowej Baltic, w związku z brakiem zamówień na budowę wież wiatrowych ze strony Orlenu i Polskiej Grupy Energetycznej. Jego zdaniem jest to duży błąd, że w warunkach kontraktu nie ma zapisanego tzw. local content, który w jakikolwiek sposób zabezpieczałaby polski łańcuch dostaw przy budowie i eksploatacji polskich morskich farm. O interwencję w tej sprawie stoczniowa „Solidarność” zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego.

Czytaj więcej, rozmowa z Karolem Guzikiewiczem…>>

Krzysztof Dośla mówił natomiast o przyczynach pikiety, która odbyła się 1 lipca br. w Świnoujściu i która była kolejnym już protestem rybaków rekreacyjnych. Walczą oni od trzech lat o realizację porozumienia, które zawarł z nimi rząd (czytaj więcej…>>).

W drugiej części posiedzenia członkowie ZRG przyjęli uchwałę, w której wnioskują o nadanie przez Zjazd Krajowy NSZZ „Solidarność” honorowego tytułu „Zasłużony dla NSZZ „Solidarność”  dla Marii Szymańskiej, długoletniej pracownicy Komisji Krajowej.

Zarząd Regionu oddelegował również do Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Gdańsku jako swoich przedstawicieli Romana Kuzimskiego oraz Aleksandra Kozickiego. Zaś do zespołu ds. służby zdrowia Łukasza Ciasia, do zespołu ds. społecznych Aleksandra Kozickiego, a ds. gospodarczych Romana Kuzimskiego.

Przewodniczący Regionu przedstawił wstępny projekt uroczystości rocznicowych w sierpniu br. I tak 31 sierpnia br. o godz. 14.00 w sali BHP odbędzie się uroczyste posiedzenie ZRG, a o godzinie 17.00 uroczysta msza święta w bazylice św. Brygidy. W Gdyni natomiast 30 sierpnia godz. 16.00 przed Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970przy przystanku SKM Gdynia Stocznia – Uniwersytet Morski nastąpi złożenie wieńców i wiązanek. O 16.45 w sali Koncertowej Zarządu Portu Gdynia będzie miała miejsce kolejna edycja nadawania odznak honorowych „Gdynia Bohaterom Sierpnia 80”.

(mk)

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej