14 czerwca br. XVIII Walne Zebranie Delegatów naszego Regionu. Wybierzemy związkowych liderów

XVIII WZD NSZZ „Solidarność” naszego Regionu, odbędzie się w środę 14 czerwca br. w Sali BHP dawnej Stoczni Gdańskiej. Początek obrad o godz. 10. 149 delegatów wybierze nowe władze NSZZ „Solidarność” w Regionie Gdańskim na kolejną związkową kadencję.

Delegaci wybiorą przewodniczącego Zarządu Regionu, członków Zarządu Regionu (wybieranych przez WZD regionu; w skład ZRG wchodzą: przewodniczący ZRG, członkowie wybrani przez WZD, przewodniczący rad sekretariatów regionalnych, przewodniczący rad sekcji regionalnych liczących ponad 700 członków oraz przewodniczący Rady regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów) oraz członków Regionalnej Komisji Rewizyjnej.

Na Krajowy Zjazd Delegatów naszego Związku pojedzie 14 delegatów wybranych przez WZD. Będzie on obradował 19 i 20 października br. w Spale. Na tym KZD wybrany zostanie przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „S” oraz jej skład.

W porządku obrad zbliżającego się Sprawozdawczo–wyborczego WZD Regionu Gdańskiego jest m.in. sprawozdanie z działalności ZRG za kadencję 2018–23, przyjęcie uchwał dotyczących liczby członków ZRG oraz jego Prezydium.

Mijająca kadencja była wyjątkowa z wielu względów. Szczególnie ogłoszony w marcu 2020 r. lockdown utrudnił bezpośredni kontakt z pracownikami. Przez mijającą kadencję związkowcy z naszego Regionu oprócz codziennej związkowej pracy m.in. brali udział w manifestacjach, pikietach i protestach: w akcji Pan-Da w sieciach sklepów Biedronka, w akcji ulotkowo-informacyjnej w firmie Castorama Polska Sp. z o.o., której celem było poinformowanie pracowników sklepów tej sieci o ich prawach, prowadzono szereg akcji ulotkowych dotyczących warunków pracy, protestowali przed siedzibą Zarządu Makro Cash and Carry w Warszawie z powodu braku chęci dialogu ze strony pracodawcy. Zorganizowano pikietę przed Pomorskim Urzędem Wojewódzkim z postulatem podwyżki płac pracowników w sferze finansów publicznych. W tym okresie odbył się także z naszym udziałem protest oświaty przeciwko rażąco niskiej podwyżce wynagrodzeń nauczycieli – nieuwzględniającej wzrostu gospodarczego i wzrostu płac w innych branżach. Pomagano w organizacji protestu pracowników pomocy społecznej domagających się wzrostu wynagrodzeń, dodatkowego urlopu wypoczynkowego oraz przejrzystej ścieżki awansu. Manifestowano pod siedzibą firmy Hutchison Port Gdynia, domagając się skutecznie przywrócenia do pracy zwolnionego przewodniczącego „S” oraz zaprzestania praktyk antyzwiązkowych. Manifestacje odbyły się pod siedzibą Zarządu Morskiego Portu w Gdańsku w obronie strategicznej firmy przeładunkowej Port Gdański Eksploatacja S.A. a także przed Zarządem Portu w Gdyni, w sprawie zapewnienia bezpiecznych warunków pracy itd.

Obrady WZD poprzedzi msza święta odprawionej o godz. 8, w środę 14 czerwca br. w bazylice pw. Św. Brygidy w Gdańsku. O godz. 10 w Sali BHP (ul. ks. Jerzego Popiełuszki 6) rozpocznie się robocza odsłona sprawozdawczo-wyborczego WZD naszego Regionu.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej