Relikwie naszego Patrona w kościele Św. Wojciecha w Starogardzie Gd.

19 października br. w 39 rocznicę męczeńskiej śmierci z rąk funkcjonariuszy SB bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona NSZZ „S” w kościele pw. św. Wojciecha położonym niemal w centrum Starogardu Gdańskiego (przy ul. Pomorskiej) odprawiona została uroczysta msza św.

Podczas mszy św., której przewodniczył ks. Janusz Lipski, wprowadzono relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w obecności pocztu sztandarowego Związku oraz kilkudziesięciu związkowców. Modlono się w intencji Ojczyzny oraz członków NSZZ „Solidarność”, Oddziału Starogard Gdański naszego Związku oraz Związku Solidarności Polskich Kombatantów im. Sługi Bożego ks. Henryka Antoniego Szumana.
W tej starogardzkiej świątyni znajduje się tablica upamiętniająca kapelana „Solidarności”.

zdjęcie: wojciechstarogard.pl