Odwołanie wszystkich imprez masowych

Przed konferencją w KPRM

– Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych – powiedział premier Mateusz Morawiecki we wtorek po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

– Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, a także w dyskusjach z wieloma naszymi partnerami, premierami, prezydentami innych państw podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych, ograniczanie jego skutków przede wszystkim dla zdrowia publicznego – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki poinformował, że na porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, których – zaznaczył – „szczegółowa definicja znajduje się w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych”.

Podejmujemy kroki zapobiegawcze, by przyrost zakażonych koronawirusem był jak najwolniejszy – mówił szef rządu podczas dzisiejszej konferencji w KPRM. Dodał, że rozmawiał na ten temat m.in. z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i innymi przywódcami europejskimi.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja poświęcona epidemii koronawirusa z udziałem premiera i szefów czterech resortów: ministra zdrowia, szefa MSWiA, szefa MEN i ministra nauki.

– Koronawirus i epidemia, która się rozszerza to realne i globalne zagrożenie. Chcemy wprowadzić jak najwięcej działań zapobiegawczych, lepiej zapobiegać niż leczyć –powiedzał premier rozpoczynając konferencję

  Mateusz Morawiecki podkreślił, że w obliczu epidemii należy “zachowywać się rozsądnie i być mądrym przed szkodą, a nie po szkodzie”. Główny Inspektor Sanitarny apeluje o unikanie dużych skupisk ludzi. To działanie prewencyjne.  

 – Dyrektorzy i samorządy mają już dziś prawo zawieszać zajęcia w szkołach. My również rozważamy taką decyzję na skalę ogólnopolską, ale o tym będziemy informować na bieżąco – poinformował Dariusz Piontkowski

 Minister zdrowia potwierdził wykrycie 18. przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Łukasz Szumowski zaapelował o rozsądek w obliczu zagrożenia.  

Jak zapewnił szef MSWiA Mariusz Kamiński, całość granic polskich będzie dziś zabezpieczona.

– Od wczoraj w pięciu miejscach funkcjonują punkty kontroli sanitarnej. Wszystko odbywa się zgodnie z planem – powiedział Kamiński.

– Wydałem polecenie, aby zawiesić wymianę z zagranicznymi studentami, oraz wstrzymać konferencje naukowe z zagranicznymi naukowcami – powiedział Jarosław Gowin, minister nauki.  

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej