Konferencja „Układy zbiorowe pracy – kluczem do partycypacji pracowniczej”. Stan obecny i perspektywy układowości pracy (fotorelacja)

Na konferencję na temat dialogu społecznego pt. UKŁADY ZBIOROWE PRACY – KLUCZEM DO PARTYCYPACJI PRACOWNICZEJ, zorganizowaną przez Region Gdański NSZZ „Solidarność” przybyła liczna reprezentacja liderów związkowych, urzędnicy, inspektorzy pracy oraz przedstawiciele przedsiębiorców.

W historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej eksperci z Okręgowego Inspektora Pracy w Gdańsku, z Katedry Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, Pracodawców Pomorza, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Działu Branżowo-Konsultacyjnego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” poszukiwali odpowiedzi m.in. na pytania: Jaką kondycję i znaczenie mają zakładowe i ponadzakładowe układy zbiorowe pracy? Jaka jest dynamika ich zawierania w większych i mniejszych firmach? Jak skutecznie wynegocjować ponadzakładowy i zakładowy układ zbiorowy pracy? Jakie zmiany niesie unijna dyrektywa o minimalnych wynagrodzeniach adekwatnych?

Projekt „Dialog społeczny kluczem do rozwoju” otrzymał dofinansowanie z Norwegii poprzez Fundusze Norweskie 2014 – 2021, w ramach programu „Dialog społeczny – godna praca”.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej