Głos pracownika: Pracodawcy starają się oszukiwać, mówiąc „dam ci pod stołem”

M.in. o płaceniu za pracę „pod stołem” mówił w audycji „Głos pracownika”, która jest emitowana co tydzień na antenie Radia Gdańsk, Marek Lewandowski, rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Rzecznik związku podał na antenie przykład. Obecnie przeciętne wynagrodzenie to około 6 tysięcy złotych brutto, ale tak naprawdę to 7 200 zł, które pracodawca musi w związku z naszą pracą zapłacić. W tej kwocie 1200 złotych stanowi bowiem składka emerytalna, która nie jest podatkiem, ale zostaje odprowadzona do ZUS-u.

– Pracodawcy często starają się oszukiwać, mówiąc „dam ci pod stołem”. To oznacza, że zostaliśmy oszukani na 1200 złotych z naszych pieniędzy. I to staramy się w naszej obecnej kampanii pokazać – stwierdził Marek Lewandowski.

Całą audycję, a także materiały archiwalne, można odsłuchać na stronie internetowej www.radiogdansk.pl.