Prezydent Andrzej Duda w Radiu Gdańsk

Prezydent Andrzej Duda: „Mam nadzieję, że na Pomorzu będzie bardzo odczuwalne wsparcie udzielone przez bon turystyczny. To najpopularniejsza destynacja wakacyjna”

Fot. Radio Gdańsk

Prezydent Andrzej Duda był porannym gościem Radia Gdańsk. Podczas wywiadu opowiedział o inwestycjach, które zostaną przeprowadzone na Pomorzu i w całej Polsce, takich jak przekop Mierzei Wiślanej czy budowa trasy S6. Odniósł się także do możliwego zwiększenia liczby amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce.

– Było to bardzo wzruszające spotkanie, o ogromnej dynamice. Były oczywiście osoby, które zgłaszały różnego rodzaju zastrzeżenia, a ja je sobie cenię. Lubię wysłuchać różnych głosów. Z tego mogę się dowiedzieć, jakie są faktyczne potrzeby. Co jest doceniane, a co uznawane jest za zbędne, niepotrzebne, niesprawiedliwe. Te spotkania są dla mnie bardzo ważne, cieszę się, że mogliśmy do nich wrócić. To stanowiło trzon mojej prezydentury i bardzo mi tego brakowało w ostatnim czasie.

Prezydent zapowiedział kontynuację programów społecznych, pomocy rodzinom, seniorom, niepełnosprawnym, ale zwrócił też uwagę na planowane wielkie inwestycje.

– Przez kolejne pięć lat, współdziałając zwłaszcza z rządem Zjednoczonej Prawicy, jesteśmy w stanie przeprowadzić dalszą część naszego programu. W części społecznej pomagając osobom z niepełnosprawnościami, seniorom. Jest też bardzo ważne zadanie naprawy służby zdrowia czy kwestia szkolnictwa w Polsce. Natomiast poza tym trzeba realizować wielki program inwestycyjny. Wielki nie tylko dlatego, że są w nim wielkie inwestycje, ale także dlatego, że znajdują się w nim inwestycje bliskie człowiekowi. Takie, które ułatwiają życie – tłumaczył Andrzej Duda. Jedną z takich inwestycji ma być budowa trasy S6.

– Rozmawiałem w ostatnich dniach z panem premierem o inwestycjach, które ja objąłbym szczególnym patronatem. Pojawiła się kwestia trasy S6. Powiedziałem, że boję się, że – zwłaszcza w dobie koronawirusa – może dojść do znacznego opóźnienia tej inwestycji, jeżeli będzie realizowana w partnerstwie publiczno-prywatnym. Doszliśmy do wniosku, że jest możliwe zrealizowanie jej w ramach funduszy publicznych. W ramach tego planu jest także Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta.

Inną niezwykle ważną inwestycją jest przekop Mierzei Wiślanej. Jak podkreślał Andrzej Duda, zapewni on Polsce suwerenność.

– Każde szanujące się państwo dawno zrealizowałoby taką inwestycję jak przekop Mierzei Wiślanej. Polska wreszcie staje się szanującym się państwem. Z władzą, która rozumie, co znaczy prawdziwa suwerenność. Elementem wolności jest właśnie ten przekop. Druga strona medalu to żywienie gospodarcze i turystyczne dla Fromborka, Elbląga, rozwój portu w Elblągu. To otworzy zupełnie nowe możliwości.

Prezydent odniósł się także do zarzutów dotyczących świadczeń, które otrzymują polskie rodziny.

– Liberałowie zarzucają nam, że my ośmielamy się dzielić pieniądze. 500+ to nie jest darowizna, to są pieniądze, które dawno się ludziom należały, ale władze liberalne ich im nie dawały, pozwalały okradać polskie państwo. Dziś te pieniądze wracają do ludzi, którzy wspierani są przez państwo, czyli do rodzin. To rodzina jest podstawową komórką społeczną. Dlatego tak wiele działań ukierunkowanych jest w stronę rodziny – przekonywał Andrzej Duda.

– Mam nadzieję, że tu, na Pomorzu, będzie bardzo odczuwalne wsparcie udzielone przez bon turystyczny. To jest najbardziej popularna destynacja wakacyjna. Wielu ludzi marzy o tym, żeby zobaczyć morze. Mam nadzieję, że tereny nadmorskie, ale też pojezierza, odczują bon turystyczny, który przyniesie im dochody – dodał.

Link do audycji…>>

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej