E wizyta w ZUS także w języku migowym PJM

Szacuje się, że liczba osób Głuchych w Polsce sięga około 500 tys., a 900 tys. Polaków ma poważny uszczerbek słuchu. Bariera komunikacyjna jednak często uniemożliwia im samodzielne załatwienie spraw. To z myślą o nich ZUS uruchomił e-wizytę w języku migowym PJM.

Od października ubiegłego roku klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą załatwiać swoje sprawy „twarzą w twarz” z ekspertem bez wychodzenia z domu poprzez e-wizytę. Z tej formy kontaktu korzysta codziennie kilkaset osób. Aby skorzystać z e-wizyty, wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon. W ten sposób klienci ZUS mogą załatwić sprawy dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu PUE.

Teraz mogą oni także umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent.

Aby zarezerwować e-wizytę należy na stronie www.zus.pl wybrać „umów e-wizytę”, a następnie „umów e-wizytę w języku migowym (PJM)”. W kolejnym kroku należy wskazać temat rozmowy oraz wybrać jej termin. 

Warto dodać, że e-wizytę w ZUS mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie e-wizyt zastosowano bowiem kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

Krzysztof Cieszyński
regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego

Zdjęcie cottonbro/pexels.com

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej