Pierwsza dama: dziękuję członkom „Solidarności” 

Gości z Ukrainy, którzy przebywają w związkowym ośrodku wypoczynkowym w Spale odwiedziła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Spotkała się przede wszystkim z uchodźcami wojennymi. Odbyła się też ważną rozmowę z kierownictwem ośrodka oraz szefem Solidarności Piotrem Dudą.

– Jeszcze raz składam ogromne podziękowania członkom NSZZ „Solidarność” za wsparcie, wszelką pomoc, dziękuję pracownikom ośrodka i wolontariuszom – powiedziała pierwsza dama. – Jestem dumna z postawy wszystkich Polaków. Jest to dla mnie wzruszające, że nasz naród tak wspaniale się zachował. 

– Pani wizyta jest również ważnym wsparciem dla Solidarności – odpowiedział Piotr Duda. – Pomoc, której udzielamy, jest jak na nasze możliwości ogromna. „Solidarność” oprócz Spały przekazała dla uchodźców również ośrodek w Jarnołtówku, uruchomiony został punk rejestracyjny w Gdańsku, utworzone jest specjalne konto, na które członkowie Związku wpłacają pieniądze, regiony, branże i organizacje zakładowe organizują zbiórki i wysyłają transporty z pomocą na Ukrainę – wyliczał przewodniczący.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej