Apel o wolontariat. Potrzeba dyżurów – punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy

D 30 czerwca br. będzie otwarty punkt recepcyjny w siedzibie „Solidarności” w Gdańsku – takie są ostanie uzgodnienia Regionu Gdańskiego. z wojewodą pomorskim.

Zwracamy się z apelem o zgłaszanie osób chętnych do pełnienia dyżuru w siedzibie „Solidarności” w Gdańsku (ul. Wały Piastowskie 24). Przypominamy, że od 11 marca 2022 r. został tu otwarty punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy, kobiet i dzieci. Przygotowano 48 łóżek w sali Akwen i sali Balkonowej. Z założenia są to pobyty krótkie, maksymalnie 1-3 dniowe.

Dyżury nie są zbyt ciężkie fizycznie. Rejestracją zajmują się pracownicy Urzędu Wojewódzkiego. Jest cały czas w budynku patrol Policji. Jedzenie jest dowożone, potrzebna jest jedynie pomoc przy wydaniu nowych prześcieradeł i kocy, czasami jakaś rozmowa, porada.

Zaplanowaliśmy dyżury w godz. 8.00–16.00, 16.00–24.00 i 0.00–8.00 z weekendami włącznie. Prosimy o zgłaszanie woli takiej pracy wolontariackiej, najlepiej bezpośrednio do koordynatora Romana Kuzimskiego, e-mail: r.kuzimski@solidarnosc.gda.pl, z którym można ustalić konkretną datę dyżuru..

Coraz więcej dyżurów podejmują te same osoby z Prezydium ZRG. W połączeniu z codzienną działalnością związkową to może być pewnym utrudnieniem, także dla zdrowia. Stąd ten apel o zgłoszenia.

Ps. Aktualny jest Apel o wpłaty. W tym celu utworzyliśmy konto: 34 1160 2202 0000 0000 6189 1527 – Bank Millennium SA. Wpłat należy dokonywać z dopiskiem: „POMOC UKRAINIE” (i ew. dopiskiem, kto wpłaca).

Gdańsk, 25 maja 2022 r.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej