Opłatek Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego

W rodzinnej, przedświątecznej atmosferze członkowie Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ „S” Regionu Gdańskiego celebrowali czas Adwentu, oczekiwania na przyjście Zbawiciela. 8 grudnia br. w Sali Akwen mieli okazję do podzielenia się opłatkiem.

Gościem opłatkowego spotkania był ks. dr Piotr Przyborek, biskup pomocniczy gdański.

Fot. Paweł Glanert

– Dzisiaj przeżywamy maryjne święto Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, tym mocniejszy jest maryjny akcent dzisiejszego dnia. Spójrzmy na ludzi obok nas tak, jak na rodzinę. Człowiek człowiekowi jest bratem, jest siostrą. Obok nas jest ktoś kto poda nam rękę, wesprze nas. W codziennym życiu dostrzeżmy brata i siostrę w promieniującej chrześcijańskiej miłości – mówił ks. bp. Przyborek, życząc sił i zdrowia związkowcom.  

Było czytanie Pisma Świętego, dzielenie się opłatkami oraz kolędy w brawurowym wykonaniu artystki Magdaleny Lewandowskiej, dysonującej prawdziwym, zmysłowym mezzosopranem. Ta absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, była solistka Opery Bałtyckiej, obecnie współpracująca m.in. z towarzystwem muzycznym Cappella Gedanensis wykonała kilka kolęd staropolskich z właściwą sobie lekkością.

Wanda Lemanowicz, przewodnicząca Sekcji, pełniła rolę gospodyni sekcyjnego Opłatka.

– Spotkania opłatkowe to już nasza tradycja. Widać, jak dużo jest w nas energii na lepsze i na trudniejsze czasy. Przeżyjmy nadchodzący rok jak najlepiej, w zdrowiu i w pokoju – mówiła Wanda Lemanowicz.

Prezydium ZRG NSZZ „S” tym razem reprezentował sekretarz Aleksander Kozicki, nawiązując do losów poprzednich pokoleń.

– Myślę o pokoleniach naszych dziadków i rodziców, żyjących w czasach o wiele smutniejszych, nieraz dotykał ich terror. A przeżyli we życie i czasy godnie. Żyjemy w rzeczywistości wielokrotnie złożonej. Doświadczenia osób starszych mogą i powinny krzepić nas, współczesnych, którzy mamy tendencję do swoistej „lamentacji” – wspominał Aleksander Kozicki, próbując przerzucić międzypokoleniowy pomost.

Mimo szeregu zajęć i napiętego grudniowego kalendarza na uroczystość zdążył też przybyć i przekazać życzenia Krzysztof Dośla, przewodniczący ZRG NSZZ „S”.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej