Opłatkowe spotkanie w Sali Akwen: bądźmy solidarni z potrzebującymi wsparcia

Jak nakazuje dobra tradycja w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia i w same święta dzielimy się opłatkiem na znak braterstwa i pokoju oraz pojednania i przebaczenia. W Sali Akwen w siedzibie NSZZ „Solidarność” w Gdańsku 19 grudnia br. miało miejsce opłatkowe spotkanie z udziałem członków ZRG NSZZ „S” z jego przewodniczącym Krzysztofem Doślą oraz pracowników Regionu i KK NSZZ „S” z jej przewodniczącym Piotrem Dudą.

Spotkanie sprzyjało przypomnieniu o znaczeniu solidarności. Sala Akwen pełniła od marca do czerwca br. rolę punktu recepcyjnego dla ukraińskich kobiet i dzieci.

– Mija rok pełen wydarzeń i znaków. Tuż za naszą granicą groza dotyka ludzi, a także nas bezpośrednio, bo w tej Sali udało się nam stworzyć uciekającym przed wojna oazę spokoju. Mam nadzieję, że wojna zakończy się. Niestety, wiele wskazuje, że dramat nie zakończy się szybko. Mija rok, w którym gnębiła nas pandemia. Musieliśmy przyjąć ograniczenia, w tym w naszych związkowych spotkaniach. Kontakty osobiste były przez dwa lata utrudnione. Mam nadzieję, że jest to już za nami – mówił Krzysztof Dośla i złożył świąteczne życzenia by każdy z nas znalazł dla siebie własną oazę,  w której będziemy ze swoimi najbliższymi.

Do dramatu wojny na Ukrainie nawiązał też Piotr Duda.

– Od 2020 roku pierwszy raz wracamy do spotkań osobistych, bez maseczek, bez rękawiczek. Od 24 lutego nie możemy w być pewni i spokojni. Nie możemy w pełni cieszyć się radością rodzinnych świąt. Dziękuję za waszą, za naszą, solidarność, którą pokazaliśmy jako związek zawodowy „Solidarność”. Przyjęliśmy naszych gości z Ukrainy. Tradycja każe zostawić puste miejsce przy stole – mówił Piotr Duda.

Część modlitewną poprowadził ks. prałat Sławomir Decowski, archidiecezjalny duszpasterz ludzi pracy. O świąteczną oprawę muzyczną zadbał zespół wokalno-instrumentalny „Encore” z I LO w Rumi.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej