Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Gdańsku

W związku ze zbliżającą się 78. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego IPN zaprasza do udziału w obchodach 1 sierpnia 2022 r. na Targu Węglowym w Gdańsku. – Wspólnie oddajmy cześć uczestnikom największej operacji militarnej stoczonej podczas II wojny światowej przez Armię Krajową przeciwko niemieckiemu okupantowi – zachęca Instytut.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń, które przygotowało Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN Odział w Gdańsku:

• „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę … Ty oddaj krew potrzebującym” – Mobilny punkt poboru krwi – krwiobus RCKiK w Gdańsku,

• Stoisko edukacyjne IPN (m.in. bezpłatne materiały edukacyjne, malowanie znaków Polski Walczącej – liczba toreb ograniczona, zachęcamy do przyniesienia własnej),

• Miniwystawa umundurowania i uzbrojenia powstańczego ‑ Szkolna Grupa Rekonstrukcji Historycznych „Czata 49”,

• Gra miejska „Harcerska Poczta Polowa” (wygranym wręczymy atrakcyjne nagrody).

Zapraszamy 1 sierpnia na Targ Węglowy !

Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Gdańsku 1 sierpnia 2022 r. o godz. 14.00, przed bramą główną cmentarza Srebrzysko w Gdańsku rozpocznie edukacyjny i patriotyczny spacer, przygotowany dla dzieci i młodzieży. Spacer rozpocznie się prelekcją nt. Powstania Warszawskiego, uczestnicy otrzymają pocztówki z biogramami weteranów i z mapką lokalizacji grobów na terenie cmentarza, następnie odwiedzą groby powstańców warszawskich pochowanych na gdańskim Cmentarzu Srebrzysko, wpisanych do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski prowadzonej przez IPN. Na grobach bohaterów zapalone zostaną znicze pamięci.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej