Matko Miłości, obdarz nas pokojem!

W weekend 23 i 24 kwietnia br. świat pracy pielgrzymował do Lichenia. Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „Solidarność” do Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu odbyła się pod hasłem “Matko Miłości, obdarz nas pokojem”.

W drogę do Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu jak co roku związkowcy wraz z rodzinami z całej Polski wyruszyli w sobotę 23 kwietnia aby pomodlić się w Bazylice Matki Boskiej Licheńskiej w osobistych intencjach.

W sobotę Drogę krzyżowa poprowadził ks. Grzegorz Molewski, proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie. W niedzielę przed południem do licheńskiej bazyliki weszły poczty sztandarowe naszego Związku. W samo południe miało miejsce wprowadzenie relikwi bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona NSZZ „Solidarność”. Uroczysta msza święta koncelebrowana była pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce ks. abpa Salvatore Pennacchio.

– Drodzy bracia i siostry, moje serce raduje się, że w niedzielę Miłosierdzia Bożego mogę uwielbiać Boga za Jego dary razem z Wami. W sposób szczególny dziękuję mu za to, że pozwolił się nam spotkać w pięknym sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu – mówił w homilii abp Salvatore Pennacchio, a nawiązując do osoby bł. ks. Jerzego Popiełuszki, abp Pennacchio przypomniał:

– On chce nam dziś przypomnieć o pokoju i nadziei płynących z krzyża. W jednym z kazań ksiądz Jerzy mówił, że przez krzyż idzie się do zmartwychwstania. Innej drogi nie ma.

Związkowe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona NSZZ „Solidarność”.

Organizatorem pielgrzymki była Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Zarząd Regionu Konińskiego NSZZ „S”.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej