Magazyn Ekologiczny: porady na ekopodróż

Zobaczcie i przeczytajcie kilka naszych sugestii oraz porad na ekologiczne wakacje, które nie wymagają wyrzeczeń. Czasem wystarczają drobne zmiany w naszym zachowaniu.

  • Po pierwsze, zwróćmy uwagę na środek transportu, którym się poruszamy. Samochód będzie najszybszy, ale już niekoniecznie najlepszy dla natury. Wybierając np. rower nie tylko ograniczymy emisję spalin do atmosfery, ale także zadbamy o własne zdrowie i kondycję.
  • Po drugie, nie marnujmy wody. Podczas wakacji nie trzeba w żaden sposób wyrzekać się mycia, wystarczy pamiętać o tym, żeby woda nie lała się do zlewu, prysznica czy wanny, jeśli nie jest to potrzebne.
  • Po trzecie, w ten sam sposób możemy postępować w przypadku energii elektrycznej, co nie wymaga wielkich zmian. Zastanówmy się, czy wyłączamy po sobie oświetlenie? Czy wyciągamy ładowarki z kontaktu, gdy odłączymy telefon komórkowy?
  • Po czwarte, nie kupujmy pamiątek, które chwilę później wyrzucimy. Warto się zastanowić nad tym, czy po powrocie będą one przydatne lub będą miały dla nas wartość sentymentalną albo emocjonalną.
  • Po piąte, jeśli na co dzień segregujemy śmieci, to dlaczego nie mielibyśmy tego robić podczas wakacji? Nie trzeba przecież poświęcić na to wiele czasu. Przy okazji warto zwrócić uwagę, z jakich materiałów powstają opakowania, z których korzystamy i wybierać je świadomie.
  • Po szóste, szanujmy miejsce, w którym jesteśmy. Jeśli zostały wytyczone określone szlaki, nie zbaczajmy z nich (reguły są przecież wynikiem dbałości o okoliczną przyrodę) i nie zostawiajmy za sobą śmieci, których nie chce się nam dźwigać.

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej