Członkowie „Solidarności” z Dovisty szkolili się z negocjacji

Od czerwca trwają szkolenia z prowadzenia negocjacji z pracodawcą, organizowane w ramach projektu „Dialog społeczny kluczem do rozwoju” finansowanego z Funduszy Norweskich. Podczas szkoleń uczestnicy otrzymują informacje na temat negocjacji, ale ćwiczą także umiejętności ich prowadzenia. Szkolenia prowadzone są w formie mieszanej, a więc jest trochę teorii, ale są również warsztaty. We wrześniu w szkoleniu wzięli udział związkowcy z Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Dovista Polska, Wędkowy k. Swarożyna.

Szkolenia negocjacyjne mają przede wszystkim na celu podniesienie kompetencji eksperckich w zakresie negocjacji wśród działaczy związkowych, którzy uczestniczą w procesie dialogu społecznego. W ten sposób zwiększa się potencjał związków zawodowych jako partnera społecznego, który może odgrywać konstruktywną, aktywną i skuteczną rolę w procesie kształtowania i określania warunków realizacji polityk gospodarczych i społecznych oraz może posiadać dobrą podstawę do negocjacji przyszłych układów zbiorowych pracy.

– Podczas szkoleń uczestnicy otrzymują informacje na temat negocjacji, ale ćwiczą także umiejętności prowadzenia negocjacji. Między innymi pokazujemy jakie są zasady i fazy prowadzenia negocjacji, jakie są podstawowe style i techniki  ich prowadzenia,  a także jak budować zespół negocjacyjny. Szkolenia prowadzone są w formie mieszanej, a więc jest trochę teorii, ale są również ćwiczenia – mówi Maryla Kościńska trener związkowy, autorka programu szkoleniowego.

Dział Projektów Europejskich kierowany przez Jagnę Łobodzińską zaplanował w projekcie 10 szkoleń z negocjacji, w których weźmie udział 160 związkowców.

Małgorzata Kuźma

Rozmowa z Tomaszem Muszyńskim z Dovisty jest tutaj…>>

Region Gdański NSZZ „Solidarność”