Zapal Światło Wolności

W związku z 42 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, IPN zaprasza do udziału w akcji społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”.

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia, zapalając w oknie świecę, wyrażamy solidarność z ofiarami stanu wojennego.

Można również zapalić wirtualną świecę na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.

Kampania społeczna „Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków w stanie wojennym, w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców wolnego świata.

Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił papież Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał również prezydent USA Ronald Reagan, który w Bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział: „Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”.

Finał tegorocznej kampanii „Zapal Światło Wolności” odbędzie 13 grudnia br. o godzinie 19:30 przy Krzyżu Papieskim na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Uczcijmy pamięć ofiar stanu wojennego w starciach z milicją, pobitych na komisariatach, internowanych, zmarłych z powodu braku opieki medycznej.

Cześć Ich pamięci!

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej