W 39. rocznicę męczeńskiej śmierci patrona „Solidarności”

W sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki, kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu,19 października, w 39. rocznicę porwania i męczeńskiej śmierci duszpasterza „Solidarności” odprawiona została msza św., której przewodniczył ksiądz kardynał Kazimierz Nycz.

Fot. Krzysztof Żmuda

Uroczystości rozpoczęły się od modlitwy o kanonizację bł. księdza Jerzego Popiełuszki i uroczystej procesji do grobu kapelana „Solidarności” przy dźwiękach dzwonu „Jerzy”, poświęconego w 1987 r. przez Jana Pawła II.

We mszy świętej, obok delegacji NSZZ „Solidarność” z całej Polski, uczestniczyli m.in premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Region Gdański „Solidarności” reprezentowali związkowcy z Remontowa Shipbuilding oraz Gdańskiej Stoczni „Remontowa” im. Józefa Piłsudskiego.

Kardynał Kazimierz Nycz na początku liturgii podkreślił, że śmierć ks. Popiełuszki – jako męczeńską i jako jego urodziny dla nieba – potwierdziła 13 lat temu beatyfikacja. Wezwał do modlitwy o kanonizację ks. Jerzego, w intencji Kościoła, „Solidarności”, a także kapłanów i kleryków.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej