Możesz pomóc, wystarczy wysłać mejla

Region Warmińsko-Mazurski NSZZ „Solidarność” zwraca się do wszystkich z prośbą o wsparcie akcji mailowej.

W Browarze Braniewo zwolniono z pracy, mimo sprzeciwu organizacji zakładowej, przewodniczącego Związku. KZ pytano też o możliwość zwolnienia zastępcy, a cała akcja przeciwko liderom zaczęła się w momencie, kiedy ci upomnieli się o podwyżki płac i kiedy „Solidarność” próbowała wszcząć spór zbiorowy.

Warmińsko-Mazurska „Solidarność” prosi wysyłanie pod adresy:

j.iwanczuk@vanpur.com, w.teklak@vanpur.com, r.wegrzyn@browarbraniewo.pl

maila:

Stanowczo sprzeciwiamy się zwolnieniu przewodniczącego Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Browarze Braniewo, z naruszeniem prawa i wzywamy do przywrócenia go do pracy. Naszym zdaniem atak na liderów związkowych wiąże się z ich walką, o polepszenie warunków pracy i płacy zatrudnionych w browarze pracowników. Apelujemy o uznanie legalnego sporu zbiorowego i zgłoszenie go do Okręgowego Inspektoratu Pracy. Wzywamy do rozpoczęcia rokowań w ramach istniejącego sporu zbiorowego.

Dodajmy, że wysyłka maili to nie jedyna forma protestu członków „Solidarności”. Związkowcy zapowiadają również pikietę.