Szkolenia: stres w miejscu pracy

12 września br. odbyło się kolejne już szkolenie poświęcone zagrożeniom psychospołecznych i stresowi w miejscu pracy. Szkolenia zorganizowane są w ramach drugiej edycji projektu „Godna praca to bezpieczna praca”, przez Dział Programów Europejskich Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”. W szkoleniu wzięli udział społeczni inspektorzy pracy, kandydaci na to stanowisko oraz przewodniczący zakładowych organizacji związkowych.

Uczestnik o szkoleniach

Adam Bujak, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, społeczny inspektor pracy od czterech kadencji, wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy”.

– Stres występuje wszędzie w naszym otoczeniu i w pracy, i w domu. Nie pozbędziemy się go w ogóle, ważne aby umieć sobie z nim radzić. Stres odbiera zdroworozsądkowe myślenie. Pracując pod presją stresu często myślimy o czymś innym, nie koniecznie o pracy, którą wykonujemy, łatwiej wówczas o błąd, który może skończyć się wypadkiem. Przyczyny stresu są różne: nieodpowiednie zachowanie przełożonego, ale i podwładnego, przenoszenie problemów z  życia prywatnego na pracę. Inne czynniki stresogenne to presja czasu wykonania jakiegoś zadania, czy narzucenie przez przełożonego prac pracownikowi ponad jego możliwości. Dlatego szkolenie, w którym obecnie biorę udział jest bardzo przydatne. Jest ono okazją do rozmowy z ekspertem, który zajmuje się problematyką stresu i może pokazać jak sobie z nim radzić. Społeczny inspektor pracy musi umieć sobie radzić ze stresem – bo każda praca związana z dbaniem o interesy pracowników rodzi sytuacje stresowe, ale także powinien wiedzieć, jak przeciwdziałać stresowi pracowników.

Zapisy na szkolenia

Prawo pracy, społeczna inspekcja pracy i przepisy BHP

Trzydniowe szkolenia prowadzone są one przez inspektorów z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku i dotyczą zagadnień związanych ze społeczną inspekcją pracy, prawem pracy i BHP.

Terminy trzydniowych szkoleń to: 18-20 października, 15-17 listopada, 29 listopada – 1 grudnia.

Można również zapisać się na jednodniowe szkolenia dotyczących zagrożeń psychospołecznych i stresu w miejscu pracy.

Terminy szkoleń to: 13 października, 23 października, 7 listopada, 6 grudnia, 12 grudnia, 18 grudnia.

Zapisy: Krystyna Leszczyńska, 502 443 086
e-mail: k.leszczynska@solidarnosc.gda.pl