Tragedia w Zakładzie górniczym „Sobieski”. Święta Barbaro wstaw się za górnikami!

W kopalni Sobieski w Jaworznie, z Grupy Tauron należącej do Skarbu Państwa, doszło 28 listopada wieczorem do wypadku. Zginęło czterech górników.

W trakcie robót na poziomie „500” metrów doszło do rozerwania rurociągu podsadzkowego. Do prac w skierowano sześcioosobową brygadę, którą wyznaczono do puszczania wody i płukania rurociągu. Chwilę po zdarzeniu poinformowano o rozerwaniu rurociągu i niestety o trzech ofiarach śmiertelnych i jednej osobie ciężko rannej. Najnowsze informacje z Wyższego Urzędu Górniczego: nie żyje czterech górników.

Sprawą zajmie się grupa z Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. Do wypadku doszło na 6 dni przed Barbórką, święcie górniczej braci.

To już 12 wypadek śmiertelny w górnictwie w tym roku. Do tej pory zginęło 11 górników. Dzisiejsze zdarzenie podnosi smutną liczbę do 15.

– Łączę się w bólu z rodzinami i bliskimi zmarłych oraz poszkodowanymi. W tych trudnych chwilach jesteśmy razem z Wami, pogrążeni w smutku i modlitwie – przekazał Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, który w imieniu NSZZ „Solidarność” złożył najszczersze kondolencje z powodu śmierci czterech górników.

TAURON Wydobycie S.A. Zakład Górniczy Sobieski w Jaworznie wydobywa węgiel ze złoża objętego obszarem górniczym o powierzchni 60 km2. Zasobność złoża zakładu pozwala na prowadzenie działalności produkcyjnej przez okres 100 lat.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej