Śpiewają dla Niepodległej

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości siedzibę naszego Związku w Gdańsku wypełnił gwar uczniów – młodych artystów oraz dźwięki melodii i słowa piosenek, tych lepiej i mniej znanych.

9 listopada w Sali Akwen, w gdańskiej siedzibie NSZZ „Solidarność”, odbył się wyjątkowy koncert z okazji Święta Niepodległości. Z repertuarem opartym na dawnych pieśniach oraz piosenkach wojskowych i balladach partyzanckich wystąpili uczniowie pomorskich szkół. Były występy zespołów, chórów i solistów z towarzyszeniem akompaniamentu.

Wśród publiczności i zaproszonych gości byli m.in. związkowcy z NSZZ „Solidarność”, z przewodniczącym ZRG NSZZ „S” Krzysztofem Doślą i członkami Krajówki na czele, przedstawiciele kombatantów, nauczyciele oraz rodzice młodych artystów.

Od dekady kunszt artystyczny młodzi wykonawcy z pomorskich szkół prezentują tradycyjnie w ramach Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego „Polska – moje miejsce, mój kraj”.