„Solidarność” apeluje w sprawie szkolnictwa wyższego

Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność” wystosowała apel w sprawie szczepień pracowników szkolnictwa wyższego i nauki. Apel został skierowany do Mateusza Morawieckiego, prezesa Rady Ministrów, Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki oraz Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia.

– Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność” z wielkim niepokojem obserwuje realizację działań podejmowanych w celu zabezpieczenia środowiska akademickiego przed skutkami zakażenia wirusem COVID-19 – można przeczytać w dokumencie. – W związku z rozpoczęciem szczepień nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach pojawiły się liczne głosy niezadowolenia ze strony nauczycieli i pracowników nie będących nauczycielami akademickimi, których akcja szczepień nie obejmuje (Apelujemy o natychmiastowe włączenie wszystkich pracowników szkolnictwa wyższego i nauki w program szczepień obowiązujący dla nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia mna uczelniach.

Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność” zwraca uwagę również na to, że szczepienia dla grupy nauczycieli akademickich odbywają się szczepionką firmy AstraZeneca, która jest przewidziana dla osób do 65 roku życia. Oznacza to, że nauczyciele akademiccy powyżej tego wieku nie mogą skorzystać z procedury.

– Zasłużeni, wieloletni pracownicy, często z tytułami profesorskimi, mentorzy wielu pokoleń Polaków, a równocześnie z racji wieku najdotkliwiej przechodzący zakażenie – zwraca uwagę Sekcja. – Dlatego apelujemy o zabezpieczenie odpowiednich, dedykowanych dla tej grupy osób szczepionek i potraktowanie tych pracowników na równi z pozostałymi pracownikami akademickimi.  

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej