15 czerwca br. Władysławowo: Blokada drogi na półwysep Helski

15 czerwca br. we Władysławowie stanie na 10 godzin blokada drogi na półwysep Helski. Celem akcji protestacyjnej jest wywalczenie godnych warunków odejścia z zawodu rybaka.

Pracownicy Morza Bałtyckiego, właściciele kutrów, ci, którzy uprawiają wędkarstwo rekreacyjne oraz komercyjne, łowiący za pomocą sieci, włoków i wędek morskich, zrzeszeni w NSZZ „Solidarność” – organizują 15.06.2022 r. pikietę we Władysławowie na ul. Starowiejskiej. Miejsce pikiety: na wjeździe na półwysep Helski, droga wojewódzka nr 216, na wysokości przejścia dla pieszych przy sklepie ,,Biedronka’’. Akcja protestacyjna rozpocznie się o godz. 10.

W trakcie zgromadzenia na jezdni będą rozstawione banery oraz głośniki. Zgromadzenie będzie zajmowało całą szerokość jezdni, ruch będzie zatrzymany w obie strony. Przepuszczane będą tylko pojazdy uprzywilejowane z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.  

Celem zgromadzenia jest pokazanie niezadowolenia z braku rozwiązań dla sektora rybołówstwa oraz obrona miejsc pracy. A te w perspektywie embarga na połowy i  budów farm wiatrowych na Bałtyku są nie do uratowania. Rybacy domagają się więc godziwego odszkodowania, które umożliwi im stworzenie nowych miejsc pracy oraz spłatę zaciągniętych kredytów na zakup kutrów i łodzi.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej