Współpraca między Państwową Inspekcją Pracy i „Solidarnością”

Już w najbliższy poświąteczny wtorek, 6 kwietnia 2021 r. odbędzie się pierwszy dyżur przedstawiciela Okręgowego Inspektoratu Pracy. Jest to efekt podpisanej 30 marca Deklaracji Współpracy pomiędzy Zarządem Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” reprezentowanym przez przewodniczącego Krzysztofa Doślę oraz Okręgowym Inspektoratem Pracy w Gdańsku reprezentowanym przez p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Gdańsku Mariusza Pokrzywinskiego.

W 2021 roku Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku planuje podjąć działania oraz przedsięwzięcia mające na celu upowszechnianie wiedzy z zakresu przestrzegania przepisów prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Narzędziem do realizacji tego celu jest współpraca z partnerami społecznymi i innymi organizacjami w zakresie przeprowadzania szkoleń i udzielania porad prawnych przez specjalistów PIP z zakresu prawnej ochrony stosunku pracy.

Już od kwietnia br. organizowane będą szkolenia oraz telefoniczne dyżury specjalistów OIP Gdańsk z zakresu prawnej ochrony pracy. Przedstawiciel OIP, nadinspektor pracy Aleksander Zając będzie udzielał porad z zakresu prawnej ochrony pracy w każdy pierwszy wtorek miesiąca od godz. 9 do 14 pod numerem telefonu 503 177 752.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej