Tomasz Augustyniak, szef pomorskiego sanepidu odwołany

Tomasz Augustyniak został odwołany w szczycie pandemii i szczepień z funkcji Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Z dniem 17 stycznia br. Tomasz Augustyniak został odwołany z funkcji Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

– Dziękuję wszystkim pracownikom inspekcji – napisał Augustyniak w mediach społecznościowych.

W czasie pandemii dochodzi do takich zmian. Tomasz Augustyniak, Pomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny stracił swoje stanowisko mimo, że był dobrze ocenianym dyrektorem wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

 – Dziękuję moim współpracownikom z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych z terenu woj. pomorskiego i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku za 14 lat wspólnej pracy, a szczególnie za ostanie pięć i pół roku kiedy miałem zaszczyt Wami kierować. Dziękuję za nasze wspólne sukcesy ale także porażki i niepowodzenia, z których zawsze potrafiliśmy wyciągać wnioski i doskonalić naszą organizację. Dziękuję Wam bardzo i trzymam za Was oraz za Inspekcję mocno kciuki – napisał Augustyniak i podziękował:

– Wiele, szczególnie w ostatnim czasie, nie udałoby się gdyby nie szeroka instytucjonalna współpraca, która jest już specjalnością Pomorza.

Były inspektor opublikował w mediach społecznościowych pismo ze swoim odwołaniem z dniem 12 stycznia 2021 roku.

– Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem stosunku pracy. W okresie wypowiedzenia zachowuje Pan prawo do wynagrodzenia w wysokości przysługującej przed odwołaniem – czytamy. Nie ma w tym piśmie podstaw merytorycznych jego odwołania.

Odwołania szefa pomorskiego sanepidu domagał się Krzysztof Saczka, który pełni obowiązki Głównego Inspektora Sanitarnego. Wniosek w tej sprawie do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha wpłynął na początku roku – ustaliło RMF FM. Nieoficjalnie chodziło o konflikt o stanowisko powiatowego inspektora sanitarnego w Słupsku i brak zgody Augustyniaka na nową nominację.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej