Światło Pokoju od harcerzy w Gdańskiej „Solidarności”

Tradycyjnie, jak co roku, Region Gdański NSZZ „Solidarność” odwiedzili harcerze z ZHP niosąc Betlejemskie Światło Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Organizatorem w Polsce jest Związek Harcerstwa Polskiego. Akcja została zapoczątkowana w Austrii w 1986 roku jako działanie charytatywne na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących. W Polsce akcję od 1991 prowadzi Związek Harcerstwa Polskiego, harcerze odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich.

Za pośrednictwem harcerzy światło dociera do mieszkańców miast i wsi. Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy uroczyście przyjmuje m.in.: Prezydent RP, Prezes Rady Ministrów, Marszałek Sejmu i Prymas Polski.