Solidarni z cierpiącymi w wyniku wojny Ukraińcami

Związkowcy z NSZZ „Solidarność” zawsze są z cierpiącymi niesprawiedliwość, z ofiarami agresji i prześladowań. Tym razem gest braterstwa i pomocy dla ofiar rosyjskiej agresji i wojny na Ukrainie wykonali związkowi emeryci.

Członkowie Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” oraz Koło Emerytów Gdańskiej Stoczni „Remontowa” noszącej zobowiązujące imię Józefa Piłsudskiego zebrali 10 tysięcy złotych na potrzeby dotkniętych brutalną wojną Ukraińców. Pieniądze przekazali na ręce Krzysztofa Dośli, przewodniczącego ZRG NSZZ „S”, w obecności członków Prezydium ZRG NSZZ „S”.

Nie jest to ostatni akt solidarności z Ukrainą i jej obywatelami. Związkowi emeryci kontynuują charytatywną zbiórkę. Wielu z nas może i powinno brać przykład z zaangażowania, poczucia obowiązku i hartu ducha „solidarnościowych emerytów”.

Podczas wszystkich konfliktów zbrojnych najbardziej cierpią najsłabsi: dzieci i kobiety. To dla nich, przypomnijmy, w budynku NSZZ „S” w Gdańsku uruchomiono punkt recepcyjny – dla uchodźców z Ukrainy. To kilkadziesiąt łóżek polowych oraz jedzenie i wsparcie psychologiczne po traumie ucieczki i rozstania.

Nazwa „Solidarność” to nie tylko związek zawodowy, to także ideały solidarności. Codziennie przekonuje się o tym kilkudziesięcioro dzieci – Ukraińców i ich matek otoczonych opieką w siedzibie Związku.