Przywrócić do pracy działaczy zwolnionych przez Castoramę

Na wniosek światowej federacji związków zawodowych Uni Global Union, portal internetowy LabourStart rozpoczął kampanię społeczną „Przywrócić do pracy działaczy związkowych zwolnionych przez Castoramę Polska” – informuje Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.

Apelujemy do wszystkich członków NSZZ „Solidarność” o wsparcie naszych kolegów z Castoramy Polska, którzy zostali bezprawnie zwolnieni przez pracodawcę i wzięcie udziału w kampanii Labour Start oraz o jej jak najszersze rozpropagowanie.

W celu wzięcia w niej udziału, możliwe jest korzystanie z odnośnika w wersji polskiej: www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=4254

– UNI Commerce zachęca związki zawodowe i pracowników na całym świecie do przekonywania Castoramy, aby przywróciła do pracy 10 działaczy związkowych w Polsce – czytamy w komunikacie. – Pracodawca zintensyfikował swoje działania antyzwiązkowe od września 2018 r., a ostatnio zwolnił dyscyplinarnie z pracy wszystkich 10 liderów związkowych w Castorama Polska, w tym Wojciecha Kasprzyka, przewodniczącego Związku Zawodowego „Solidarność” w Castorama Polska! Pracodawca starał się usprawiedliwić zwolnienia działaczy „prowadzeniem działań na szkodę firmy” i „niszczeniem wizerunku pracodawcy”. Jednak oni po prostu korzystali z platform internetowych i mediów społecznościowych, aby pomagać pracownikom i organizować ich. Chcieli także wyrazić swoje opinie na temat wrogiego podejścia pracodawcy do związków zawodowych i unikania przezeń dialogu społecznego.

Castorama to marka Kingfisher PLC, brytyjskiej firmy międzynarodowej zajmującej się remontami domów, która zatrudnia 12 000 pracowników w 80 sklepach w Polsce. NSZZ „Solidarnosc” w Castorama Polska, związek afiliowany UNI Commerce, prowadził kampanię pozyskiwania członków w tej firmie.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej