Obradują metalowcy

Delegaci na XXXII sprawozdawczo-wyborczy Kongres Krajowego Sekretariatu Metalowców NSZZ „S” wybrali związkowych liderów Sekretariatu na szczeblu krajowym Związku. Nowym przewodniczącym Rady Sekretariatu Metalowców NSZZ „S” został Grzegorz Pietrzykowski, przewodniczący Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ „S”. Delegaci wybrali też członków Rady Sekretariatu.

W Radzie Sekretariatu Metalowców są związkowcy z Regionu Gdańskiego: Mirosław Piórek, przewodniczący KM NSZZ „S” Gdańskiej Stoczni „Remontowa” i Krzysztof Żmuda, lider KM NSZZ „S” w Remontowa Shipbuilding S.A. Roman Kuzimski, wiceprzewodniczący ZRG, pokieruje pracami Komisji Rewizyjnej.

– Ostatnia kadencja to były trudne czasy dla związków zawodowych. Jesteśmy świadkami robotyzacji, automatyzacji produkcji, wypychania pracowników z  miejsc pracy – powiedział Bogdan Szozda, odchodzący na emeryturę z funkcji przewodniczącego Rady Sekretariatu.

fot. Sekretariat Metalowców

Na Kongresie są przedstawiciele IndustriALL Global Union i IndustriALL Europe oraz reprezentanci związkowców z Węgier, Czech i Słowacji.

Sekretariat Metalowców jest jedną z  największych związkowych struktur branżowych, skupia 45 tys. związkowców i Sekcje: Hutnictwa, Przemysłu Motoryzacyjnego, Okrętowego, Zbrojeniowego, Lotniczego, Elektromaszynowego oraz AGD.