Marszałek Województwa Pomorskiego zarażony koronawirusem. Apeluje: zostańcie w domach

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk ma pozytywny wynik badania, potwierdzający zarażenie koronawirusem. Informację o tym przekazał w sobotę wieczorem Urząd Marszałkowski w Gdańsku i on sam na portalu społecznościowym.

– Wśród zakażonych osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia jestem niestety również ja. Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie. Oczywiście zgodnie z wytycznymi GIS nie bagatelizowałem ich i od zeszłego tygodnia ograniczyłem do minimum swoją aktywność publiczną i większość zadań realizowałem w trybie zdalnym.

Dziś, po otrzymaniu wyników, zostałem objęty obowiązkową izolacją domową i będę pełnił obowiązki Marszałka Województwa Pomorskiego na zasadach obowiązujących w Urzędzie Marszałkowskim w formie tak zwanej pracy zdalnej, przy wykorzystaniu środków komunikacji telefonicznej i internetowej. W porozumieniu z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego ustaliliśmy, że zgodnie z życzeniem większości Radnych, a szczególnie Przewodniczącego Klubu Radnych PiS, zwołana na poniedziałek Sesja została odwołana i odbędzie się w trybie zdalnym w możliwie najszybszym terminie – poinformował Mieczysław Struk.

Ciągłość pracy Zarządu Województwa zostaje zachowana, natomiast decyzje dotyczące innych pracowników Urzędu Marszałkowskiego są zależne od wytycznych inspekcji sanitarnej. Marszałek Struk jest w kontakcie z pozostałymi członkami zarządu, którzy nadal mogą podejmować wszelkie decyzje w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego.

Zgodnie z zarządzeniem marszałka z 12 marca od 16 marca ok. 70 proc. pracowników Urzędu Marszałkowskiego przeszło na tryb pracy zdalnej, wykonywanej z domu.

– Mocno apeluję do wszystkich Was o zostawanie w domach i ograniczenie kontaktów. Jak sami widzicie – wirus może zaskoczyć każdego z nas – napisał Struk.

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia opublikowało informację o 79 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem oraz o kolejnej ofierze śmiertelnej. Łączny bilans w Polsce to teraz 1717 zakażenia i 19 zmarłych.  

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej