Krzysztof Dośla: Potrzebne są regulacje w zakresie pracy zdalnej

– Zapisy powinny być bardzo precyzyjne. Potrzeba regulacji, kiedy i na jakich warunkach praca zdalna powinna być wykonywana – mówił na antenie Radia Gdańsk Krzysztof Dośla.

Przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ “Solidarność” wziął udział w audycji “Głos pracownika”, która jest emitowana w każdy poniedziałek.

– Nie powinno być możliwości zmuszania pracownika do wykonywania pracy w sposób zdalny. Nawet w sytuacji nadzwyczajnej to powinna być jedna z opcji, na którą pracownik powinien wyrazić swoją zgodę, a nie jak w tej chwili: jest to stosowane z automatu, a pracownik nie ma zbytniego wyboru. Uregulowań wymagają też kwestie związane z ponoszeniem kosztów wykonywania pracy na własnym sprzęcie – powiedział Krzysztof Dośla.

Dodajmy, że drugą sprawą, o której rozmawiano w ostatnim wydaniu audycji „Głosie pracownika”, była kwestia perspektyw na pomorskim i krajowym rynku pracy.

– Są one umiarkowanie optymistyczne – ocenił Piotr Skierkowski, ekspert z firmy ManpowerGroup. – Najwyższy wskaźnik odnotowuje branża budowlana, co jest pewnym zaskoczeniem. Na drugim miejscu jest handel detaliczny i hurtowy. Tu zdziwienia nie ma, głównie ze względu na bardzo dynamiczny rozwój handlu w internecie. Zapotrzebowanie jest bardzo duże i czwarty kwartał będzie bardzo mocny, bo zakupy świąteczne i przygotowania do nowego roku odbędą się głównie online. Jeden z najsłabszym wskaźników, i to niestety dotyka bardzo naszego regionu, ma sektor restauracji i hoteli.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej