Dyrektor gdańskiego IPN z JW GROM

8 sierpnia 2023 r. dr Karol Nawrocki, pochodzący z Gdańska prezes Instytutu Pamięci Narodowej, powierzył obowiązki dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku ppłk Karolowi Piskorskiemu.

Karol Piskorski to absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, Politechniki Łódzkiej i podyplomowych studiów w zakresie zarządzania kryzysowego w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

17 lat, z 25 lat zawodowej służby wojskowej, służył w szeregach Jednostki Wojskowej GROM im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, dowodząc m.in. gdańskim Zespołem Bojowym na Westerplatte. Pięciokrotnie uczestniczył w misjach pokojowych NATO w Iraku i Afganistanie. Po przejęciu tradycji „Cichociemnych” przez Jednostkę Wojskową GROM w 1995 r., Karol Piskorski kontynuuje ich misję, pozostając wiernym ich mottu: „Tobie Ojczyzno”. Za zaangażowanie w prowadzeniu operacji wojskowych został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego oraz wpisaniem zasług do Księgi Honorowej Wojska Polskiego.

Po odejściu ze służby, w stopniu podpułkownika rezerwy, został powołany na stanowisko doradcy Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej w zakresie współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz promowania historii wojskowości. Nadzorował również procesy zarządcze w zakresie reagowania kryzysowego, bezpieczeństwa fizycznego i teleinformatycznego Centrali Instytutu Pamięci Narodowej.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej