Nowy przewodniczący Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „S”

Dotychczas pełniący obowiązki Zbigniew Koban, został 10 lutego br. oficjalnie przewodniczącym Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „S”.

Nowego przewodniczącego wybrali delegaci nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność”. Zbigniew Koban uzyskał 84 na 84 ważnych głosów obecnych na spotkaniu delegatów. Był związany z kwidzyńskimi zakładami pracy.

Od listopada ub.r. nowy przewodniczący pełnił obowiązki szefa Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność”, po tym, gdy dotychczasowy przewodniczący Zarządu Grzegorz Adamowicz zrezygnował z tej funkcji, gdy został wybrany do prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Adamowicz objął funkcję zastępcy przewodniczącego KK NSZZ „S” Piotra Dudy.

Podczas WZD delegaci wybrali także nowe osoby w skład Zarządu Regionu Elbląskiego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Grzegorz Adamowicz, który opowiedział o działaniach Związku na szczeblu krajowym oraz Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „S”, który gościł na WZD, podziękował dotychczasowemu przewodniczącemu sąsiedniego regionu i złozył życzenia owocnej związkowej współpracy.

(fot. tysol)