Życzenia na rok szkolny 2014/2015

Szanowni Państwo,  Koleżanki i Koledzy,

W roku szkolnym 2014/2015 – czekają nas ważne, ale i trudne wyzwania. Oświata, jak co roku, będzie pewnie przeżywała różne chwile, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wyborów do samorządów terytorialnych, organów prowadzących większości szkół i placówek edukacyjnych. Z kolei w 2015 roku czekają nas wiosną wybory prezydenckie, zaś jesienią parlamentarne, co zapewne nie pozostanie bez wpływu na sytuację w oświacie (oby ten wpływ był pozytywny, tym bardziej że nauczyciele od dwóch lat nie otrzymywali podwyżek, nawet nie było tzw. indeksacji o poziom inflacji –   czyli płace realnie spadają).

Niezależnie od sytuacji będziemy nadal docierali do władzy z propozycjami zmian dotyczących, m. in. uregulowań prawnych, zniesienia nadmiernej biurokracji, poprawy warunków pracy i płacy nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Będziemy występować w obronie szkół przed likwidacją oraz pracowników zagrożonych zwolnieniami. Przypominać, jak ważna jest praca dla absolwentów – w Polsce, nie na obczyźnie.

Zadań i nieuniknionych napięć zapewne będzie sporo. Dlatego też życząc spokojnej pracy w szkole, przyjaznej atmosfery w gronie pedagogicznym i wśród całej społeczności szkolnej, prosimy o współpracę i solidarność. We wspólnym interesie wszystkich pracowników oświaty leży zdecydowane odparcie działań destabilizujących polską szkołę, niszczących jej tradycję i osiągnięcia.

Mądrych decyzji, zdecydowanych działań, solidarności pracowniczej oraz wiele sił do podjęcia trudu nauczania i wychowania życzą

w imieniu Prezydium Sekcji:

Wojciech Książek (przewodniczący), Barbara Kamińska (zastępca przewodniczącego), Anna Kocik (zastępca przewodniczącego, skarbnik), Hanna Minkiewicz (sekretarz), Bożena Brauer, Elżbieta Śliwińska, Maciej Werra

 

Życzenia do pobrania. PDF:…>>

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej