Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej 2015

 

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

 

W imieniu Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego prosimy o przyjęcie – i przekazanie – podziękowań oraz życzeń wszelkiej pomyślności z okazji Dnia Edukacji Narodowej – wszystkim Członkom i Sympatykom naszego Związku, wszystkim Osobom związanym z oświatą. Życzymy, aby złe prawo nie niszczyło polskiej szkoły, aby zawód nauczyciela cieszył się szacunkiem społecznym.

 

Niestety, nie możemy przemilczeć faktu, iż w budżecie państwa na 2016 rok nie zaplanowano (po raz czwarty z rzędu!) podwyżek dla nauczycieli. Niezwykle trudna jest też często sytuacja płacowa pracowników administracji i obsługi szkół. Szkoda, że z jednej strony – szczególnie w Dniu Edukacji Narodowej – wypowiada się piękne życzenia, gdy rzeczywistość jest bardziej złożona (także podwyższenie wieku emerytalnego nauczycieli do 67 roku życia, czasami niejasne prywatyzacje, zagrożenie zwolnieniami, a także zbyt niskie nakłady na oświatę, co jest źródłem różnych napięć).

 

Stąd decyzja dwóch związków zawodowych (NSZZ „Solidarność” i ZNP), aby w Dniu Edukacji Narodowej zorganizować akcję protestacyjną. Prosimy o zrozumienie, o solidarność zawodową.

 

W imieniu Prezydium Sekcji:

Wojciech Książek (przewodniczący), Barbara Kamińska (zastępca przewodniczącego),

Anna Kocik (zastępca przewodniczącego, skarbnik), Hanna Minkiewicz (sekretarz),

Bożena Brauer, Elżbieta Śliwińska, Maciej Werra

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej