Płace w administracji szkolnej nieco w górę

Będą podwyżki wynagrodzeń dla pracowników administracji i obsługi w gdańskich szkołach i placówkach oświatowych, z wyrównaniem od 1 stycznia 2014 roku – informuje Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania “S”. 

Podwyżki wynegocjowano podczas rozmów  Dyrekcji Wydziału Rozwoju Społecznego UMG z nauczycielskimi związkami zawodowymi NSZZ ”Solidarność” i ZNP w sprawie wdrożenia podwyżek dla pracowników administracji i obsługi zaplanowanej w budżecie Miasta Gdańska w wysokości  3 proc. W wyniku rozmów uzgodniono, że  ze względu na małe środki, podwyżki będą kwotowe, jednakowe dla wszystkich pracowników. Wynagrodzenie zasadnicze wzrośnie o 50 zł ( pełny etat), co wraz z wysługą i premią wyniesie ok. 70 zł na etat. Wypłata podwyżki nastąpi w miesiącu sierpniu i z wyrównaniem od 1 stycznia 2014 r.

Ze strony NSZZ ”Solidarność” uczestniczyli w rozmowach Bożena Brauer,  przewodnicząca gdańskiej oświaty i Jacek Dzierżyński, członek prezydium KM. Miasto Gdańsk reprezentowali m.in. Piotr Kowalczuk, p.o. dyrektora wydziału i wicedyrektor Mariola Paluch.

Przypominamy, że Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” rokrocznie występuje z wnioskami do Prezydenta Miasta Gdańska o podwyżki dla tej grupy pracowników.  Przypominamy, że  podwyżki dla nauczycieli, o co występowała „Solidarność”, – nie było żadnej w 2013 i 2014 roku – są ustalane centralnie przez rząd i uchwalane przez Sejm.

ASG

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej